NOVINKY
NOVINKY
1.4.2021
Nevyužívané kanceláře přestaví na 40 bytů

Nevyužívané kanceláře přestaví na 40 bytů

Budova ředitelství bývalého státního podniku Jihomoravské lignitové doly Hodonín snad v nejbližších měsících opět ožije. Městští zastupitelé na svém posledním jednání jednohlasně schválili návrh na pořízení změny územního plánu. Ten umožní, aby investor léta nevyužívané kanceláře přestavěl na minimálně čtyřicítku bytů.

KOLAUDACE UŽ PŘÍŠTÍ ROK 

Ty chce pak následně nabízet ke koupi zájemcům o nové bydlení na rohu Koupelní a Bratislavské ulice. „Budeme pracovat na tom, aby to bylo co nejdříve. V příštím roce bychom chtěli nové byty kolaudovat,“ řekl za nového hodonínsko-brněnského investora architekt Michal Matonoha. Změnit by se tak měla nejen samotná budova bývalého ředitelství na stejně velký bytový dům, ale také parkoviště před ním. Okolí mají zatraktivnit parkové úpravy. Přízemí nového bytového domu by navíc mohlo nabídnout prostory pro mateřskou školu.

NÁMITKY VYŘEŠÍ PROTIHLUKOVÁ OPATŘENÍ

Návrhem na změnu územního plánu se zastupitelé zabývali i na předchozím jednání. „Pro nedostatek hlasů tehdy nepřijali žádné usnesení. Největší námitky byly v minulosti k blízkosti frekventované silnice a možnému hluku,“ připomněl v tiskové zprávě mluvčí hodonínské radnice Josef Horníček. Posledně zmiňované námitky související se státní silnicí I/51 mají vyřešit protihluková opatření, mezi kterými jsou osazení oken s trojskly a zřízení rekuperace. V současnosti není šestipatrová stavba využívaná a prostor před ní zarůstá neupravenou zelení.« Zpět na novinky
Obchodní spolupráce

Mediální komunikaci a prezentaci značky Lačňák Finance
zajišťuje kreativní agentura Vizzio Group

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte (Další informace).